środa, 02 listopada 2016

Inspiracją do powstania  posłużył plakat autorstwa Alfonsa Muchy "Zodiak" .

Materiały:koraliki Miyuki: 11/0, 15/0, Delica 11/0, Toho 15/0,kaboszony porcelanowy z nadrukiem, kaboszon Lunasoft, kwarc tytanowany sopel biały, kryształki Swarovskiego, elementy mosiężne Anna Bronze handmade, perły słodkowodne.

piątek, 16 września 2016

Skutki uboczne wyścigów - humorystyczna aluzja z wykorzystaniem tematyki flag Formuły 1 oraz podwodnego świata zwierząt. I nawet, jeśli płetwy w czarno-białą szachownicę oznaczają metę, to dla kół od starego samochodu-zabawki dopiero zaczął się start w ich nowym biżuteryjnym życiu. Każdy koniec jest kolejnym początkiem.

Wisior-broszka "Ryba F1".

Czas wykonania ok. 40 godz.. Materiały: plaster agatu, koła starego samochodzika-zabawki, szklane kaboszony, koraliki Miyuki: 11/0, 15/0, Delica 11/0, O-beads, stal chirurgiczna.

środa, 20 lipca 2016

 

Toho 15/0, Miyuki 11/0, 15/0, Delica 11/0, Lentil, SuperDuo, QuadraLentil, Triangle, grot hematytowy, kaboszon kryształ tytanowany, filc sztywny, syntetyczny zamsz.

technika: haft koralikowy, ścieg peyote

Inspiracją do powstania tego koralikowego drakkara posłużyły wyryte na kamieniu obrazkowym Stora Hammars z Gotlandii (VIII w.) sceny z morskich wypraw wojennych Wikingów. Również sama kolorystyka tego kamienia, a mianowicie ciekawy odcień czerwieni, wydała mi się interesująca. Krwawe walki, dalekie wyprawy Wikingów, ich bezwzględność i odwaga oraz surowy byt - oto co chciałam przekazać w moim projekcie.

(obrazek:CC BY-SA 3.0)

sobota, 02 lipca 2016

Epoka secesji, a szczególnie jej sztuka użytkowa wydobyła piękno z wielu skromnych roślin, wśród których słonecznik zajmuje nieostatnie miejsce. I chociaż wizerunek słoneczników można spotkać w biżuterii, wyrobach ze szkła i ceramiki, to szczególnie wdzięcznie i z duża dozą gracji prezentują się one na fasadach secesyjnych budynków - być może ze względu na swoje okazałe rozmiary w realnym świecie?


Fasada budynku z 1902 r. przy ulicy Jean-Bellegambe, 51 Douai, Francja,
architekt André Pépe
(źródło: wikipedia)

Powstały wisior jest zainspirowany architekturą secesji, ale nie jest to replika jakiegokolwiek konkretnego motywu.

Wisior "Helios"

Użyte materiały - amonity, perła słodkowodna, kaboszony perydotytu,
koraliki Miyuki: Delica 110, round 150, 110, 80.
Wymiary wisiorka: ok. 115 mm x 47mm

piątek, 25 marca 2016

Obraz Klimta Adela jest bardzo popularny - można spotkać go na porcelanowych filiżankach, zegarach, reprodukcjach, kalendarzach i innych umilających życie gadżetach. Portret Adele Bloch-Bauer fascynuje i zachwyca, jak i jego niezwykła historia.

Kolia-krawat "Adela". Technika wykonania - haft koralikowy.

Moja pierwsza bliższa znajomość z obrazem Klimta "Portret Adeli Bloch-Bauer" zaczęła się od filmu "Odzyskać Klimta" (2007). Film ten sprawił na mnie tak duże wrażenie, że przeczytałam chyba wszystkie możliwie dostępne w internecie informacje dotyczące Adeli i jej słynnego portretu.

Zanim został przyszyty pierwszy  koralik w naszyjniku "Adela", przez długie godziny medytowałam nad obrazem Klimta, każdym jego  szczegółem, żeby zrozumieć przekaż, który włożył w swoje płótno artysta.

Tworząc ten naszyjnik, chciałam przełożyć na język koralików cały mój zachwyt portretem Adeli.

Odzyskać Klimta cz.1, cz. 2, cz.3, cz. 4, cz. 5, cz. 6

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12