sobota, 21 stycznia 2017

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam nowe kryształy w kolorze Topaz Dorato zaprojektowane przez Céline Cousteau (z kolekcji Swarovski jesień/zima 2017/18), od razu pomyślałam o pięknych kryształowych flakonach perfum z lat 20 ubiegłego wieku. Tak właśnie powstała kolia „Aromat Art Deko".

Materiały: komponenty Swarovski: OVAL TRIBE FANCY STONE w oprawie, RHOMBUS TRIBE FANCY STONE w oprawie, CROSS TRIBE PENDANT, perły Iridescent Red, Toho round 11/0, 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki round 15/0, 11/0, kaboszon lapis lazuli, koraliki Minos par Puca, Arcos par Puca, IOS par Puca, metalowe Anna Chernykh.

Kolia została stworzona na Wielki Konkurs Greenbird 20165/2017

wtorek, 17 stycznia 2017

Wisior "Patyna czasu" to rozważania na kanwie obrazu Łempickiej "Dziewczyna w rękawiczkach" (1930) o przemijaniu piękna cielesnego i pięknie uwiecznionym w sztuce.


Wymiary: 12x8cm.
Materiały:Toho R150, R150 Miyuki, R110, CzechMates Triangle, porcelanowy kaboszon z nadrukiem, Swarovski Kaputt Fancy Stones, krople szklane, elementy mosiężne.
Technika wykonania: haft koralikowy, ścieg peyote


Tamara de Lempicka "Young Lady with Gloves", 1930,
muzeum sztuki współczesnej w Paryżu (źródło obrazka)

Białe rękawiczki na tym obrazie to coś więcej, niż szykowny element stroju. Symbolizują niewinność i brak doświadczenia. A co z mową ciała? Rękawiczki akcentuj uwagę na dłoniach - lewa jakby chciała coś od siebie odsunąć, prawa próbuje zasłonić twarz rondem kapelusza. A do tego takie smutne oczy... Najwidoczniej, obserwacja świata dorosłych nie napawa dziewczynę optymizmem. Oczywiście, to moja interpretacja tego obrazu. A obrazy mają to do siebie, że w odróżnieniu od książek, każdy je przeczyta po swojemu.