sobota, 28 lutego 2015

Oczywiście, że bez gadżetów można się obejść, ale te drobiazgi potrafią umilić życie, a za ich pomocą możemy też sprawić przyjemność innym!

Oto zabawny dwustronny breloczek, którym można np. ozdobić torebkę lub kluczyki do samochodu. Kaboszon w technice decoupage, który  stanowi imitację obrazu z popękaną od czasu farbą, był wykonany na zamówienie specjalne w sklepie beadbeauty.pl.


Breloczek dwustronny "Katarzyna" o średnicy ok. 45mm
Japoński koraliki TOHO 15/0, 11/0, kryształki i perełki Swarovski

Odwrotna strona breloczka:

Projekt autorski. na zamówienie.

Nawet posiadając gotowy wzór, można wnieść wiele własnych elementów i pomysłów. Tak stało się w przypadku wzoru haftu autorstwa PanNochka, na podstawie którego był wykonany ten oto stylizowany na antyk duży medalion.

Paleta kolorystyczna haftu została zainspirowana  tabakierą z wiedeńskie porcelany końca XVIII wieku. A żeby nie było zbyt poważnie, medalion zdobi wypleciony na cieniutkiej jubilerskiej żyłce miniaturowy motylek.


Medalion "Wiedeńska Porcelana", ok. 30mm x 40mm.
Japońskie koraliki Toho i Miyuki 15/0( 1,5mm), perła słodkowodna, Swarovski pearl 2mm

Technika haftu koralikowego na kanwie.

Tabakiera:  Delicately Painted Porcelain Snuff Box, Vienna, after 1780

ta niewielka broszka, wykonana w technice haftu koralikowego, została wzbogacona w wyplecione osobno miniaturowe elementy 3D - tulipan (7mm), kilka listków, motylka (10mm) i kokardkę.


Broszka "Tulipany" - ok. 25mm x 35mm. Haft koralikowy na kanwie.
Japońskie koraliki TOHO 15/0 (1,5 mm), czeskie koraliki FirePolish 3mm, Swarovski drop.

Broszka wykonana na podstawie tutorialu autorstwa PanNochka. Wzór i projekt obramowania broszki, motylka i kokardki własny.