sobota, 30 czerwca 2012

Wymyśliłam praktyczną bransoletkę- naszyjnik. Ta na zdjęciach w jest w wersji owocowej, ale jeśli zmienić zawieszki, można otrzymać biżuterię w całkiem innym stylu.

Owijamy nasz naszyjnik 3-krotnie wokół nadgarstka i... otrzymujemy bransoletkę!

Rzemyk - skóra ekologiczna, szkło weneckie, koraliki Jablonex, szkło artystyczne. Długość rzemyka - ok. 59cm.

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Czaszka jako ozdoba? Dlaczego nie! Może wyglądać naprawdę stylowo i nie jest zarezerwowana wyłącznie dla biżuterii w stylu hard rock czy punk.

Jedna z pierwszych bransolet, którą stworzyłam:


Autor: M. GlowArt
Bransoletka: miękki rzemyk ekologiczny, zawieszki Bali, czaszki z howlitu.

Ciekawe zapięcie na węzeł jest nie tylko ozdobą, ale i zaletą tego typu bransolet z rzemyków, ponieważ znacznie ułatwia zakładanie.

 

 

Piękną, artystycznie wykonaną biżuterię lubiła od zawsze, szczególnie taką z minionych epok. Ale inspiracją do tego, żeby tworzyć i projektować ją własnoręcznie stał się ten oto obraz pędzla francuskiego artysty Edouarda Debufe.


Edouard-Louis Dubufe (1820-1883)
Portrait de la Marquise d'Aoust

Moją uwagę przykuły bransoletki, zdobiące nadgarstki damy - wyglądały bardzo nowocześnie. Złoty sznurek, czterokrotnie owinięty wokół nadgarstka z zawieszką ze szlachetnego kamienia oraz cienka błękitna bransoletka, wykonana najprawdopodobniej z jakiegoś kamienia ozdobnego. Nie mniej ciekawym wydaje się być pasujący do niej pierścionek.

Kolejna bransoletka oraz naszyjnik i kolczyki z pereł są ponadczasowe: