środa, 20 lipca 2016

 

Toho 15/0, Miyuki 11/0, 15/0, Delica 11/0, Lentil, SuperDuo, QuadraLentil, Triangle, grot hematytowy, kaboszon kryształ tytanowany, filc sztywny, syntetyczny zamsz.

technika: haft koralikowy, ścieg peyote

Inspiracją do powstania tego koralikowego drakkara posłużyły wyryte na kamieniu obrazkowym Stora Hammars z Gotlandii (VIII w.) sceny z morskich wypraw wojennych Wikingów. Również sama kolorystyka tego kamienia, a mianowicie ciekawy odcień czerwieni, wydała mi się interesująca. Krwawe walki, dalekie wyprawy Wikingów, ich bezwzględność i odwaga oraz surowy byt - oto co chciałam przekazać w moim projekcie.

(obrazek:CC BY-SA 3.0)

sobota, 02 lipca 2016

Epoka secesji, a szczególnie jej sztuka użytkowa wydobyła piękno z wielu skromnych roślin, wśród których słonecznik zajmuje nieostatnie miejsce. I chociaż wizerunek słoneczników można spotkać w biżuterii, wyrobach ze szkła i ceramiki, to szczególnie wdzięcznie i z duża dozą gracji prezentują się one na fasadach secesyjnych budynków - być może ze względu na swoje okazałe rozmiary w realnym świecie?


Fasada budynku z 1902 r. przy ulicy Jean-Bellegambe, 51 Douai, Francja,
architekt André Pépe
(źródło: wikipedia)

Powstały wisior jest zainspirowany architekturą secesji, ale nie jest to replika jakiegokolwiek konkretnego motywu.

Wisior "Helios"

Użyte materiały - amonity, perła słodkowodna, kaboszony perydotytu,
koraliki Miyuki: Delica 110, round 150, 110, 80.
Wymiary wisiorka: ok. 115 mm x 47mm

piątek, 25 marca 2016

Obraz Klimta Adela jest bardzo popularny - można spotkać go na porcelanowych filiżankach, zegarach, reprodukcjach, kalendarzach i innych umilających życie gadżetach. Portret Adele Bloch-Bauer fascynuje i zachwyca, jak i jego niezwykła historia.

Kolia-krawat "Adela". Technika wykonania - haft koralikowy.

Moja pierwsza bliższa znajomość z obrazem Klimta "Portret Adeli Bloch-Bauer" zaczęła się od filmu "Odzyskać Klimta" (2007). Film ten sprawił na mnie tak duże wrażenie, że przeczytałam chyba wszystkie możliwie dostępne w internecie informacje dotyczące Adeli i jej słynnego portretu.

Zanim został przyszyty pierwszy  koralik w naszyjniku "Adela", przez długie godziny medytowałam nad obrazem Klimta, każdym jego  szczegółem, żeby zrozumieć przekaż, który włożył w swoje płótno artysta.

Tworząc ten naszyjnik, chciałam przełożyć na język koralików cały mój zachwyt portretem Adeli.

Odzyskać Klimta cz.1, cz. 2, cz.3, cz. 4, cz. 5, cz. 6

niedziela, 22 listopada 2015

Duże masywne kolczyki o nazwie "Wyprawy krzyżowe" -  powstały z kryształków Swarovski Migdał Crystal GOLD PATINA, połączonych za pomocą koralików Toho i Miyuki. W centrum konstrukcji - Swarovski Rivoli CRYSTAL METALLIC SUNSHINE.

Projekt własny.

wtorek, 03 listopada 2015

Stare koronki, no może względnie stare, bo powstały 2 lata temu i czekały cierpliwie na sesję fotograficzną.

Materiały: TOHO Round 11o-PF558F Permanent Finish - Matte Galvanized Aluminium, kwarc różowy.

*Element ażurowy - wzór ze strony Perles Dent'Elles/ LES CREATIONS DU 16ème CHALLENGE

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13