sobota, 28 lutego 2015

ta niewielka broszka, wykonana w technice haftu koralikowego, została wzbogacona w wyplecione osobno miniaturowe elementy 3D - tulipan (7mm), kilka listków, motylka (10mm) i kokardkę.


Broszka "Tulipany" - ok. 25mm x 35mm. Haft koralikowy na kanwie.
Japońskie koraliki TOHO 15/0 (1,5 mm), czeskie koraliki FirePolish 3mm, Swarovski drop.

Broszka wykonana na podstawie tutorialu autorstwa PanNochka. Wzór i projekt obramowania broszki, motylka i kokardki własny.

środa, 08 października 2014

I skromna koniczynka miewa czasami swoje 5 minut...

Wykonana przeze mnie broszka, którą swego czasu zgłosiłam do wyzwania na blogu Szuflada, została opublikowana w magazynie "Beading Polska" (5(9)/2014). To bardzo miłe.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Oto moja pierwsza próba haftu koralikowego na kanwie. W ten sposób wyhaftowana róża (TOHO 15/20) została wkomponowana w czarne, połyskujące matowo tło. Tak powstało etui na telefon, tworzenie którego było dla mnie nie mniej ciekawe, niż sam haft na kanwie.

niedziela, 20 lipca 2014

Jak mało przyglądamy się małym skromnym roślinkom wokół nas - uświadomiłam to sobie, wykonując tę broszkę. A zanim ona powstała, zebrałam niejeden bukiet koniczyny, białej i czerwonej, bo chodziło mi o wykonanie najbardziej zbliżone do oryginału.

Broszka "Bukiet Koniczyny" dł. ok. 5,7 cm
Koraliki Toho 15/0, Miyuki Delica 11/0

Listki białej koniczyny mają owalny kształt i są znacznie jaśniejsze od ciemnych szpiczastych liści koniczyny czerwonej. Te ostatnie zostały odtworzone z matowych Toho 15/) w kolorze transparent green emerald.

Broszkę zgłaszam do wyzwania "Motyw Koniczyna" na blogu Kreatywny Kufer

Broszkę zgłosiłam też do wyzwania "Polne Kwiaty" na blogu Szuflada

piątek, 28 lutego 2014


Obrazek: Wiosna w Królestwie Sis/ bialczynski.wordpress.com

Bryły śniegu powoli topnieją, przeistaczając się się w przezroczyste krople. Wtedy na świat przychodzą pierwsze kwiaty i wiosna razem z nimi...

Wisior "Krokusy"
Technika: haft koralikowy
Materiały: bryły górskiego kryształu, koraliki szklane Preciosa, Swarovski bicone, koraliki Toho 11/0, 15/0.

Wisior "Krokusy" powstał pod wpływem ogromnej weny, zainspirowanej tym czymś, co pod koniec lutego już wisi w powietrzu i nazywa się WIOSNĄ.

Cudowny nastrój przedwiośnia można też znaleźć na zdjęciu wyrastających spod śniegu krokusów (Wiosna w Królestwie Sis) oraz na przedstawiającym delikatne śnieżniki zdjęciu autorstwa MrÓ (Wyzwanie z Kreatywnego Kufra- Foto Inspiracja 1):

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13