środa, 12 lutego 2014

Z przodu liceum, z tyłu... też liceum! Lewa strona tych kolczyków wyszła nie mniej ciekawie, niż fasada.

Fasada:

A tak wygląda tył:

Materiał: koraliki Toho (śr.2,1mm i 1,5 mm), Swarovskii Elements w kolorze Golden Shadow.

Długość kolczyków bez bigli ok. 8,5 cm, szerokość ok. 4,2 cm. Mimo tak  pokaźnych rozmiarów, te kolczyki nie są ciężkie.

Zainspirowane: Troisième atelier dentelle

środa, 01 stycznia 2014

Tajemniczo migocący szron na szybach pozostanie chyba wspomnieniem minionych zim. I chociaż śniegu za oknem brak, to od czego mamy wyobraźnię?

Długość naszyjnika ok. 54 cm. Wykonany techniką beadingu z koralików Toho 11/0. Więcej szczegółów tu.

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Kolia została "zbudowana" z 11 ażurowych elementów, wzór do których został mi wysłany w ramach 15-go przyjacielskiego wyzwania (15e challenge) na blogu Perles Dent'Elles.

Obrazek: Perles Dent"Elles

Wyzwanie polega na tym, że do każdego zgłaszającego się uczestnika zostaje wysłany wzór jednego elementu z koralików, na podstawie którego według własnej fantazji należy stworzyć własny projekt naszyjnika. I, oczywiście, go wypleść.

Termin nadsyłania prac był do 15 grudnia. Niestety, spóźniłam się i zakończyłam kolię dopiero dziś.

sobota, 09 listopada 2013

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić wysoki poziom artystyczny prac rosyjskich artystów hand made. Te zaiste unikatowe dzieła sztuki były zgłoszone do międzynarodowego konkursu "Duch rosyjskiego majestatu i przepychu - epoka cesarzowych" / "Дух русского величия и роскоши — эпоха Императриц", organizowanego przez www.crystal-world.ru przy udziale i wsparciu marki Swarovski Elements. Zgłoszenia można było nadsyłać 01.07.2013-28.10.2013r/

Zadaniem konkursu było stworzenie biżuterii, dodatków oraz ubrań z wykorzystaniem Swarovski Elements, które w przypadku biżuterii i dodatków stanowiłyby nie mniej, niż 60% projektu.

Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzę z www.crystal-world.ru i zostały opublikowane za zgodą administracji strony.

Oto niektóre z prac, które szczególnie przypadły mi do gustu:

Natalia Wienkowa - torebka z wizerunkiem Katarzyny I

sobota, 02 listopada 2013

Kolia OTMA. Kryształki Swarovski, japońskie koraliki Miyuki, Toho. Długość kolii ok. 54 cm.

Nazwa kolii OTMA pochodzi od monogramu rosyjskich Wielkich Księżnych Olgi, Tatiany, Marii i Anastazji, córek ostatniego cara Rosji. Siostry były bardzo zżyte między sobą i jako symbol tego powstał monogram OTMA, każda litera którego jest pierwszą z liter imion wielkich księżnych, od najstarszej do najmłodszej.

OTMA, 1914 r. Obok siedzącej Tatiany stoi Maria, obok niej najmłodsza z sióstr Anastazja i najstarsza Olga. (źródło- forum.alexanderpalace.org)